Czy stół w salonie musi być kwadratowy?

Czy stół w salonie musi być kwadratowy?

W zdecydowanej większości naszych salonów, „królują” stoły prostokątne. Ale czy zawsze tak musi być? Oczywiście że nie. Dzisiaj w salonach meblowych możemy znaleźć stoły o różnych kształtach. Oprócz standardowych prostokątnych, widzimy więc stoły kwadratowe, w kształcie koła czy też owalne. Mamy w czym wybierać, więc nie podejmujmy swoich decyzji związanych z kupnem stołu do salonu zbyt szybko.

Wybór odpowiedniego kształtu dla stołu powinien być uwarunkowany kilkoma czynnikami. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, czy salon w którym będzie się stół znajdował jest duży, czy tez mały. W tym pierwszym wypadku, poleca się kupno stołu prostokątnego. Natomiast jeżeli pomieszczenie jest niezbyt duże, poleca się stoły okrągłe lub owalne. Albowiem takie stoły zajmują mniej miejsca i są bardziej komfortowe. Kolejnym czynnikiem determinującym zakup tego mebla, jest miejsce w którym będzie on stał. Jeżeli na środku, kształt nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Natomiast jeżeli nasz stół w salonie ma być dostawiony do ściany, musi mieć on albo kształt prostokąta, albo też kwadratu.

Jednakże decydując się na jakiś kształt stołu w salonie, powinniśmy zwrócić uwagę na jego stabilność. Na całe szczęście ekskluzywne stoły do salonów, są dzisiaj projektowane z użyciem doskonałych programów komputerowych, dzięki czemu, ich wytrzymałość jest obliczana z wielką dokładnością. Stół musi tez być dobrze wyważony, by nie przechylał się zbyt łatwo po położeniu na nim naczyń. Zwracajmy na to bacznie uwagę kupując stół, gdyż naprawdę są to istotne rzeczy, o których bardzo często zapominamy.

Podobne artykuły
Warszawskie hotele

Warszawskie hotele

Jak wiadomo oprócz licznych budynków mieszczą się również hotele w Warszawie. ...
Transport przedmiotów szklanych

Transport przedmiotów szklanych

Przedmioty wykonane ze szkła spotykamy niemalże na każdym kroku. Są one bardzo praktyczne i w wielu ...
Wczasy z dzieckiem - zagrożenia

Wczasy z dzieckiem - zagrożenia

Wyjeżdżając na wczasy z małymi dziećmi musimy pamiętać, że na małego człowieka czeka wiele ...