Co nas czeka na wakacjach w Międzywodziu?

Co nas czeka na wakacjach w Międzywodziu?

Nad morzem jest mnóstwo urokliwych miejsc, na pewno jednak Międzywodzie powinno się znaleźć na liście miejscowości idealnie nadających się na letni wypoczynek. Spokojna miejscowość, położona urokliwie nad brzegiem morza to niemalże gwarancja, że uda się bez większych problemów znaleźć nocleg. Międzywodzie bowiem z każdym rokiem powiększa bazę noclegową. Jest to wynikiem między innymi rosnącego zainteresowania turystów tą właśnie miejscowością. Oferuje przede wszystkim wypoczynek w ciszy, jak również mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc dla turystów.

Na pewno będąc w Międzywodziu nie można ominąć możliwości podziwiania nadmorskiej flory i fauny. Woliński Park Narodowy daje szansę przyjrzenia się bardzo wielu gatunkom roślin a przede wszystkim ptactwa, żyjącego tutaj w warunkach naturalnych. Jednym z ciekawszych miejsc tego typu jest na pewno Jezioro Martwa Dziwna, które jest ostoją wielu gatunków ptaków. Panuje tam niezwykła cisza, tak rzadko dzisiaj spotykana, którą przerywają jedynie krzyki zamieszkujących tam ptaków.

Oczywiście jak morze to także plaża. Ta w Międzywodziu to piaszczysta, niezwykle czysta i duża przestrzeń, dzięki której każdy na pewno znajdzie miejsce dla siebie. Bez problemu można oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych. Na miejscu mamy możliwość wypożyczenia niezbędnego sprzętu, jak również skorzystania z kursów, przygotowujących do uprawiania konkretnych dyscyplin sportowych.

Będąc w Międzywodziu nie sposób nie wybrać się do pobliskiego Dziwnowa. Można tam podziwiać Aleję Gwiazd Sportu, a przy odrobinie szczęścia kilka z nich spotkać, gdyż organizowany jest tam co roku Festiwal Gwiazd Sportu. Miejscem wartym odwiedzenia jest także Park Miniatur i Kolejek, w którym podziwiać można wykonane modele stacji kolejowych oraz pociągów czy też znanych z polskiego wybrzeża budowli.

Międzywodzie to także możliwość skorzystania z wynajmu jachtu, wiele z nich cumuje przy przystani w Zatoce Kamieńskiej. Specjalnie wyznaczone trasy nie sprawiają problemu z ich przebyciem nawet mało wprawionym żeglarzom. Baza noclegowa zaś umożliwia wyszukanie takich noclegów, aby do większości interesujących miejsc można było dostać się pieszo, bez konieczności korzystania z samochodu. To sprawi, że pobyt będzie ciekawy, niezapomniany i przede wszystkim pozwoli dobrze wypocząć.

Podobne artykuły
Doskonały prezent ślubny

Doskonały prezent ślubny

Dzień ślubu to dla większości młodych małżonków najpiękniejszy dzień w życiu. Chcąc ...
Historia Rybołówstwa w Ratuszu w Świnoujściu

Historia Rybołówstwa w Ratuszu w Świnoujściu

Świnoujście ma wiele do zaproponowania biorąc pod uwagę listę atrakcji dostępnych w tym mieście. ...
Czy warto inwestować w pozycjonowanie?

Czy warto inwestować w pozycjonowanie?

Aktualnie coraz to w większym stopniu słynne pośród właścicieli prywatnych stron staje się ...